archiwum :)

Lecz Bóg rzekł do niego: „Głupcze, jeszcze tej nocy zażądają twojej duszy od ciebie; komu więc przypadnie to, co przygotowałeś?” Łk 12, 20


Wczoraj do ciebie nie należy. Jutro niepewne… Tylko dziś jest twoje. św. Jan Paweł II

Napracuje się człowiek, nakombinuje, nagromadzi, z wielkim poświęceniem troszcząc się o swój byt doczesny, a ciągle czegoś mu brakuje, a ciągle czuje jakiś niedosyt… Oczywiście, że ważne jest aby godnie żyć, ale zdarza się, że ta pogoń za “dostatkami”, za tym by mieć, zaczyna przesłaniać i marginalizować to co naprawdę jest ważne.

“Szukajcie wpierw Królestwa Bożego(…) a wszystko inne będzie wam przydane”. Bóg naprawdę troszczy się o Twoje potrzeby, tylko czy pozwalasz Bogu być Bogiem? Czy liczysz tylko na siebie, na swój spryt, inteligencję i możliwości fizyczne?

Wyluzuj, nie musisz mieć najmodniejszej torebki, czy pantofelków z górnej półki, nie musisz “zarzynać” się pracą ponad siły, po godzinach, by udowadniać innym jaki jesteś zaradny – bo w Bożych oczach i tak jesteś wspaniały 😊Twoi bliscy potrzebują Ciebie, a nie kolejnego gadżetu choćby i najbardziej przydatnego.

Co odpowiedziałbyś na pytanie Boga z dzisiejszej Ewangelii…?

Proszę Cię Boże o właściwe rozeznawanie i wybieranie takich rozwiązań, które będą Tobie miłe, i które doprowadzą mnie do wiecznej szczęśliwości w Niebie 🙏😇  ❤️+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *