Niebiańska wiadomość na 13.10.2019

Jeśli się będziemy Go zapierali, to i On nas się zaprze.  2Tm 2, 12b

«Czyż nie dziesięciu zostało oczyszczonych? Gdzie jest dziewięciu? Czy się nie znalazł nikt, kto by wrócił i oddał chwałę Bogu, tylko ten cudzoziemiec?» Łk 17, 17-18

Nie chciejcie ojczyzny, która was nic nie kosztuje. św. Jan Paweł II

Tak siedzę nocną porą i rozmyślam o ludzkiej niewdzięczności, o krótkowzroczności , o wybiórczej pamięci…

Przed nami jako krajem, kolejny egzamin. I chyba z wdzięczności też 🙂 Jesteśmy dumnym narodem, ale też mamy się z czego szczycić i możemy naprawę wszędzie chodzić z podniesioną głową, bo Polska już dawno nie jest zaściankiem jak to przez długie lata nam wmawiano.

Nie jest to żadna agitacja polityczna, boć to przecież cisza wyborcza 😀 a ja też szczególnie polityczna nie jestem 😉 Tak tylko sobie rozmyślam, czy my jako naród, ale też jako indywidualna, imienna “jednostka” potrafimy być wdzięczni za to, że żyjemy w wolnym kraju i czy naprawdę umiemy z tej wolności właściwie korzystać.

Ostatnio chodzi za mną piosenka “Modlitwa o wschodzie słońca” Jacka Kaczmarskiego z filmu “Ostatni dzwonek”, który wywarł na mnie ogromne wrażenie kiedy oglądałam go będąc jeszcze dziewczęciem…

Może warto dzisiaj rozejrzeć się dokładnie (a ma być piękne słoneczko, to i widoczność będzie lepsza 🙂 ), by dostrzec ile dobra się wokół dzieje. Może warto z wdzięcznością i radością, że żyjemy w wolnym kraju, pójść dzisiaj oddać swój głos, bo każdy jeden głos jest istotny.

Pan Jezus pyta, gdzie jest cała reszta, czyż każdego jednego z nas nie obdarza Swoim błogosławieństwem i łaskami? Patriotyzm jest też wyrazem wiary i tożsamości.

Jejku… sama jestem zaskoczona tym co mi się upisało 🙂 widać taka refleksja też jest potrzebna…

Matko Boża Fatimska, Królowo Polski, módl się za nami!

Pięknej, błogosławionej i pełnej wdzięczności niedzieli nam życzę. Niech Pan Bóg będzie uwielbiony w wolności jaką nam ofiarowuje.

Obraz może zawierać: kwiat, roślina, przyroda i na zewnątrz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *